Sport

Edhe Leedsi pas Agueros

 

Skuadra e Leeds Unitedit është futur në garë për shërbimet e sulmuesit argjentinas Sergio Aguero, kanë raportuar të premten mediumet angleze.

Aguero në fund të këtij sezoni do të largohet nga Manchester City si lojtar i lirë dhe te Leedsi po shpresojnë ta bindin 33-vjeçarin për t’iu bashkuar. Në fakt, trajneri argjentinas i Leedsit, Marcelo Bielsa ka kërkuar transferimin e Agueros që është njëri prej sulmuesve më të vlerësuar në Premier League.