Sport

Dy lojtarë të Bernës suspendohen për faulle të pazakonta ndaj yllit të Kosovës

Dy lojtarë të Bernës suspendohen për faulle të pazakonta ndaj yllit të Kosovës
 

Hendbollisti Luigj Quni shquhet për shpirtin luftarak dhe për angazhimin. Te përfaqësuesja e Kosovës është në mesin e lojtarëve më të vlerësuar. Ai vlerësohet lart edhe te skuadra e elitës zvicerane, Amicitia Zuerich.

Quni, i lindur në vitin 1996, me angazhimin dhe lëvizshmërinë në mbrojtje e sulm u shkakton telashe të mëdha hendbollistëve kundërshtarë. Dy prej tyre, lojtarë të BSV Bernë, e kishin tepruar në përpjekje për të ndalur Qunin në një ndeshje të rëndësishme të luajtur më 18 mars.