Sport

Mësohen çiftet e Ligës Unike

 

Dueli ndërmjet Vllaznisë së Shkodrës dhe KB Pejës, do ta hap edhe zyrtarisht turneun “Final 8” të Ligës Unike të basketbollit. Shorti për çiftet është tërhequr të premten, ka njoftuar Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK). Kjo ndeshje do të zhvillohet të martën e ardhshme në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec prej orës 16:00.

Ky duel çerekfinal, i takon Grupit A të ligës së përbashkët të basketbollit ndërmjet Kosovës e Shqipërisë. Ndeshja tjetër çerekfinale që po ashtu zhvillohet të martën e ardhshme, është ajo ndërmjet Rahovecit dhe Teutës së Durrësit, që i takon Grupit B dhe nis në orën 19:00.