Sport

FFK-ja i ofron përkrahje të plotë Challandesit dhe nxjerr të mirat nga ndeshja me Spanjën

FFK-ja i ofron përkrahje të plotë Challandesit dhe nxjerr të mirat nga ndeshja me Spanjën

Kosova e nisi me rezultate negative ciklin kualifikues për Kampionatin Botëror të futbollit, “Katari 2022”. Fillimisht u mposht nga Suedia në Prishtinë me shifrat 3:0, kurse të mërkurën mbrëma humbi nga Spanja në Sevilla me rezultatin 3:1.

 

Kosova e nisi me rezultate negative ciklin kualifikues për Kampionatin Botëror të futbollit, “Katari 2022”. Fillimisht u mposht nga Suedia në Prishtinë me shifrat 3:0, kurse të mërkurën mbrëma humbi nga Spanja në Sevilla me rezultatin 3:1.

Disfata nga spanjollët superiorë, megjithatë, po shihet si përvojë e madhe e Kosovës për ndeshjet e radhës.