Sport

Sarri përgatitet për rikthim në Serie A

 

Maurizio Sarri nuk pritet të pushojë më shumë se një sezon, pasi ofertat për të për rikthim në Serie A janë të panumërta, raporton CalcioMercato.

Fiorentina dhe Napoli janë në kontakt të vazhdueshëm me trajneri italian, i cili pritet ta marrë drejtimin e njërës skuadër gjatë kësaj vere.