Sport

Përballja e veçantë e Zenelit me shtetin me të cilin e fitoi Evropianin

Përballja e veçantë e Zenelit me shtetin me të cilin e fitoi Evropianin

Arbër Zeneli nuk luajti asnjë minutë për Përfaqësuesen U21 të Suedisë në Kampionatin Evropian të vitit 2015. Por, emri i Zenelit është i shkruar në suksesin e gjashtë vjetëve më parë të suedezëve. Ai me grupmoshën nën 21 vjeç e fitoi titullin e Evropës, ndërsa ndaj Suedisë do të përballet më 28 mars në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Është kjo ndeshja e parë e Kosovës në kuadër të ciklit të saj të dytë kualifikues për Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Përballja kundër Suedisë për Zenelin, njërin prej lojtarëve kyç te Kosova, është e veçantë. Edhe pse ka kujtime të mira me Suedinë, Zeneli tani sukseset i synon me fanellën e Kosovës.

 

Arbër Zeneli nuk luajti asnjë minutë për Përfaqësuesen U21 të Suedisë në Kampionatin Evropian të vitit 2015. Por, emri i Zenelit është i shkruar në suksesin e gjashtë vjetëve më parë të suedezëve. Ai me grupmoshën nën 21 vjeç e fitoi titullin e Evropës, ndërsa ndaj Suedisë do të përballet më 28 mars në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Është kjo ndeshja e parë e Kosovës në kuadër të ciklit të saj të dytë kualifikues për Kampionatin Botëror “Katari 2022”. Përballja kundër Suedisë për Zenelin, njërin prej lojtarëve kyç te Kosova, është e veçantë. Edhe pse ka kujtime të mira me Suedinë, Zeneli tani sukseset i synon me fanellën e Kosovës.

“Me Suedinë kam kujtime të bukura. Jam rritur duke luajtur për Suedinë. Jam edhe kampion i Evropës me grumposhën U-21. Do ta kujtoj gjithmonë këtë të arritur, por tani jam pjesë e Kosovës dhe synoj suksese edhe me fanellën e Kosovës”, ka thënë Zeneli të premten për KOHËN.