Sport

Petkoviqi me lëvdata për Xhakën e Shaqirin

 

Selektori i Përfaqësueses së Zvicrës, Valdimir Petkoviq, ka thënë fjalë të mira për dyshen shqiptare te helvetët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Petkovic këto komente i bëri pas publikimit të listës së të ftuarve për tre ndeshjet e muajit mars, në udhëtim te Bullgaria, si vendas me Lituaninë dhe miqësoren me Finlandën. Emri i Xhakës dhe Shaqirit nuk mungoi në këtë listë.