Sport

Te Shqipëria llogarisin në gjashtë pikë nga tri ndeshjet e para

Qendërmbrojtësi Ardian Ismajli është i bindur se Përfaqësuesja e Shqipërisë do të ketë një ecuri të mbarë në ciklin e kualifikimeve për kampionatin botëror “Katari 2022”, që nis javën tjetër. Në fakt, Ismajli është i bindur se në tri ndeshjet e para të Grupit B, Shqipëria do të jetë në gjendje të arkëtojë të paktën gjashtë pikë, duke shfaqur synimin për dy fitore.

 

Qendërmbrojtësi Ardian Ismajli është i bindur se Përfaqësuesja e Shqipërisë do të ketë një ecuri të mbarë në ciklin e kualifikimeve për kampionatin botëror “Katari 2022”, që nis javën tjetër. Në fakt, Ismajli është i bindur se në tri ndeshjet e para të Grupit B, Shqipëria do të jetë në gjendje të arkëtojë të paktën gjashtë pikë, duke shfaqur synimin për dy fitore.

Sipas Ismajlit, në këtë cikël eliminator Shqipëria do të luftojë për vendin e dytë edhe pse pranon se konkurrenca është e fortë. Shqipëria është në grup me Anglinë, Andorrën, Hungarinë, Poloninë dhe San Marinon. Ndeshjen e parë të këtij cikli eliminator, kuqezinjtë e luajnë në udhëtim kundër Andorrës më 25 mars, kurse tri ditë më vonë në stadiumin “Air Albania” e presin Anglinë, për të cilën Ismajli pranon se është favorite e grupit. Ndërsa më 31 mars Shqipëria do ta luajë ndeshjen e tretë të këtyre kualifikimeve si mysafire e San Marinos.