Sport

Përzgjedhësi i ri shpall listën për dy ndeshjet me Rumaninë

Përzgjedhësi i ri shpall listën për dy ndeshjet me Rumaninë
 

Bujar Qerimi ka shpallur të hënën listën e tij të parë si përzgjedhës i Kosovës në hendboll. Qerimi, që vlerësohet prej emrave më të njohur të hendbollit kosovar, në postin e selektorit është zgjedhur më 17 shkurt, ndërsa të premten nis punën me hendbollistë për dy ndeshjet e vështira të javës së ardhshme.

Kosova më 10 mars në Prishtinë takohet me Rumaninë. Me të njëjtën përfaqësuese hendbollistët e Kosovës luajnë edhe më 14 mars në Bukuresht. Janë këto ndeshjet e radhës në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për Evropianin 2022. Kosova i ka humbur dy ndeshjet e para, nga Mali i Zi dhe Suedia, ndërsa javën tjetër e presin po ashtu dy ndeshje të vështira. Gjasat për sukses nuk vlerësohen shumë të mëdha, por është premtuar angazhim maksimal.