Sport

Arteta për Xhakën: Është shembull për lojtarët e tjerë, ka karakter në fushë

Arteta për Xhakën: Është shembull për lojtarët e tjerë, ka karakter në fushë
 

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka lavdëruar futbollistët e tij në fitoren e sotme kundër Leicester Cityt.

Para mediave, 38-vjeçari lavdëroi mesfushorin kosovar, Granit Xhaka, për paraqitjen e tij të mirë në këtë takim. Arteta ka thënë se Xhaka ka luajtur me zemër dhe pasion gjatë tërë ndeshjes, duke treguar se është shembull i shkëlqyeshëm për bashkëlojtarët.