Sport

Napoli kontakton Sarrin

Foto: Reuters
 

Skuadra e Napolit është në kërkim të një trajneri të ri. Eliminimi nga Europa League dhe rezultatet e dobëta në Serie A të trajnerit Genaro Gattuso kanë bërë që klubi të mendojë për trajner të ri.

Sipas “Tuttosport”, krerët e klubit napolitan e kanë kontaktuar trajnerin Maurizio Sarri.