Sport

Shtyhen ndeshjet e basketbollit

Shtyhen ndeshjet e basketbollit
 

Derbi lokal i xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Bashkimit nuk është zhvilluar fare. Përkundër që lojtarët e të dyja ekipeve dolën në parket në kohën e duhur për ta luajtur ndeshjen në palestrën “Sezai Surroi” një gjë e tillë nuk ndodhi.

Pas më shumë se një ore pritjeje, u vendos që ndeshjet të luhet në një orar tjetër, sipas të gjitha gjasave javën e ardhshme. E deri te shtyrja e saj, erdhi si pasojë e mosmarrëveshjeve të platformave televizive “Kujtesa” dhe “Artmotion” në lidhje me transmetimin e ndeshjes.