Sport

Lewandowski, lojtar i ndeshjes

Lewandowski, lojtar i ndeshjes
 

Sulmuesi polak Robert Lewandowski është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes në mes të Lazios dhe Bayernit. Bayerni fitoi 4:1 ndaj Lazios në Romë, ndërsa Lewandowski shënoi golin e parë.

Ekspertët e UEFA-s kanë vlerësuar se Lewandowski ishte i rrezikshëm gjatë gjithë ndeshjes, ka shfaqur nivel në aspektin defanziv dhe ishte vazhdimisht i mobilizuar.