Sport

Ponte angazhon amerikanin Taliaferro

Ponte angazhon amerikanin Taliaferro
 

Amerikani Landon Taliaferro është përforcimi më i ri te KB Ponte Prizreni që bën gara në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ekipi prizrenas ka bërë të ditur se ka angazhuar amerikanin Taliaferro (193 centimetra), i cili luan në pozitat 2 dhe 3.