Sport

E kaluara e vështirë e bën Rexhbeçajn më të fortë

E kaluara e vështirë e bën Rexhbeçajn më të fortë
 

Elvis Rexhbeçaj po kompleton ndeshjet për skuadrën e Koelnit dhe po e rrit vlerën si futbollist në Bundesligë. Ai ka kompletuar katër ndeshjet e fundit të kampionatit gjerman, ndërsa kishte shkëlqyer në derbin ndaj Borussia Moenchengladbachut duke shënuar dy gola në fitoren 2:1.

Rexhbeçaj, 23-vjeçar, është i huazuar te Koelni nga Wolfsburgu. Në Gjermani po vlerësohen tiparet e këtij mesfushori qendror.