Sport

Juventusi e City në garë për Locatellin

Juventusi e City në garë për Locatellin
 

Juventusi dhe Manchester City janë futur në garë për mesfushorin e Sassuolos, Manuel Locatelli përcjellë të hënën “Tuttosport”.

Bëhet e ditur se Locatelli në fund të këtij edicioni ka vendosur të largohet nga Sassuolo dhe Juventusi e City tashmë kanë bërë gati ofertat për kartonin e tij. Si te Juventusi, ashtu edhe te City po e shohin Locatellin si përforcim të duhur për mesfushën pas paraqitjeve fantastike këtë edicion në Serie A. Mesfushori 23-vjeçar është njëri prej lojtarëve kryesor te Sassuolo dhe në 21 ndeshje në kampionatin italian, ka shënuar dy gola dhe ka asistuar po aq herë.