Sport

PSG-ja kundër Barçës për hakmarrje dhe me Messin në mendje

 

Kampioni i Francës, Paris Saint-Germaini udhëtoi në Barcelonë për ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Parisi kërkon t’i japë dy goditje Barcelonës – ta eliminojë nga Championsi tani dhe në verë t’ia marrë superyllin Lionel Messi.

Pretendimet e PSG-së për transferim të Messit e rrisin edhe më shumë rivalitetin ndërmjet këtyre dy klubeve, të shfaqur në vitet e fundit. Dueli mes Barcelonës dhe PSG-së zhvillohet të martën mbrëma (21:00) në stadiumin “Camp Nou”.