Sport

Barcelona kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Spanjës

Barcelona kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Spanjës
Foto: Reuters
 

Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Spanjës. Barça sonte triumfoi 2:1 në udhëtim ndaj Rayo Vallecanos në 1/8 e finales së Kupës.

Lionel Messi (70’) dhe Frenkie de Jong (80’) realizuan golat për Barcelonën, ndërsa për Vallecanon shënoi Francisco Garcia (63’).