Sport

Një vit nga vdekja e Bryantit: Karriera e tij në fotografi

Një vit nga vdekja e Bryantit: Karriera e tij në fotografi
Fotot: AP
 

Ka kaluar një vit që kur basketbollisti me famë botërore, Kobe Bryant, vajza e tij Gianna dhe shtatë persona të tjerë vdiqën në përplasjen e helikopterit në Kaliforni.

Ata po shkonin në turneun e basketbollit të dielën në mëngjes. Bryant dhe Gigi, siç e thërrisnin shumica vajzën e Kobet, dhe të gjithë të tjerët në bord kishin vdekur menjëherë pas përplasjes, thanë zyrtarët.