Sport

Bilbao triumfon thellë ndaj Getafes

Bilbao triumfon thellë ndaj Getafes
Foto: Reuters
 

Athletic Bilbao ka shënuar fitore të thellë 5:1 në shtëpi ndaj Getafes në xhiron e 20-të të La Ligas.

Raul Garcia (12’, 61’), Yeray Alvarez (50’), Alex Berenguer (61’) dhe Oscar de Marcos (82’) shënuan golat për Bilbaon, ndërsa për Getafen realizoi Marc Cucurella (1’).