Sport

City në krye të Premier Leagues

 

Manchester City ka kaluar në krye të tabelës në Premier League pasi ka mposhtur 2:0 Aston Villan në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë.

Bernardo Silva dhe Ilkay Gundogan realizuan golat për fitoren e ekipit të Pep Guardiolas.