Sport

Zeka synon shkëlqimin tek Austria e Vjenës, për ta fituar rastin të ftohet nga Shqipëria

Zeka synon shkëlqimin tek Austria e Vjenës, për ta fituar rastin të ftohet nga Shqipëria
 

Sulmuesi kosovar, Agim Zeka, është vlerësuar lart nga drejtuesit e skuadrës së Austrisë së Vjenës, që garon në Bundesligën austriake.

Zeka të mërkurën është prezantuar te skuadra e Austrisë së Vjenës, ndërsa drejtori i përgjithshëm i Austrisë së Vjenës, Peter Stoger, ka thënë se 22-vjeçari është lojtar perspektiv dhe i duhet shumë skuadrës në këto momente të vështira që po kalon klubi shkaku i lëndimeve të shumta. Zeka tek Austria e Vjenës është transferuar si lojtar i lirë. Ish-sulmuesi i U-21 të Shqipërisë, së fundi, ishte pjesë e skuadrës nga Belgjika, Royal Mouscron.