Sport

FBK-ja shpreson që një numër i shikuesve të lejohet në ndeshjet për Kupë

FBK-ja shpreson që një numër i shikuesve të lejohet në ndeshjet për Kupë
 

Muajin tjetër, tifozët pritet të jenë të pranishëm në disa ndeshje të basketbollit në Kosovës. Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të marrë miratimin për lejimin e një numri të caktuar të tifozëve në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec, ku edhe do të zhvillohet “Final 8” i Kupës së Kosovës. Turneu i Kupës nis më 3 dhe përfundon më 7 shkurt.

Sekretarja e përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, ka zbuluar të martën për KOHËN se tashmë kanë mbajtur një takim me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe po presin gjatë kësaj jave dritën e gjelbër nga institucioni që ai e udhëheqë. Në fakt Dushku ka bërë të ditur se ka kërkuar që të lejohen shikuesit për 15% të kapacitetit së palestrës në Rahovec, që do të thotë rreth 200-250 shikues. Ajo ka premtuar se do të respektohen të gjitha masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.