Sport

Gjermania fiton me rezultat zyrtar ndeshjen e Botërorit

Gjermania fiton me rezultat zyrtar ndeshjen e Botërorit
 

Ndeshja e Botërorit të hendbollit në mes të Kepit të Gjelbër dhe Gjermanisë, nuk do të zhvillohet. Sipas njoftimit të IHF-së, te Kepi i Gjelbër janë dy lojtarë me koronavirus dhe kjo përfaqësuese nuk e ka numrin e mjaftueshëm të lojtarëve për ndeshje. Për këtë arsye ndeshja regjistrohet me rezultat zyrtar, 10:0, në të mirë të Gjermanisë.

Ndeshja është dashur të luhet sot nga ora 17:00. Botërori po mbahet në Egjipt ndërsa ka pasur zëra që ngjarja të anulohet për shkak të situatës me COVID-19. Por IHF-ja ka vendosur të mbajë Botërorin dhe deri më tani ka pasur ndeshje shumë interesante.