Sport

Andy Murray rezulton pozitiv me koronavirus

Andy Murray rezulton pozitiv me koronavirus
 

Tenisti i famshëm botëror Andy Murray ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19 duke vënë kështu në dyshim planet e tij për të marrë pjesë muajin e ardhshëm në Austrialia Open.

Kampioni i dyfishtë i Wimbledon i cili ishte gati të nisej për në Melburn brenda 36 orësh është detyruar të karantinohet dhe izolohet në shtëpinë e tij në Londër.