Sport

Interi mposht Fiorentinën, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Interi mposht Fiorentinën, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë
 

Interit i është dashur një gol në vazhdime nga zëvendësuesi Romelu Lukaku për ta mposhtur Fiorentinën 2:1 në Kupën e Italisë të mërkurën.

“Nerazzurrët” siguruan takimin me rivalin Milanin në çerekfinale. Alexis Sanchez ishte në formë të mirë në pjesën e parë dhe e qëlloi traversën nga afërsia, ndërsa më vonë u ndal në mënyrë të palejuar në zonë.