Sport

Fabinho synon të shkruajë historinë me Liverpoolin

Fabinho synon të shkruajë historinë me Liverpoolin
 

Mesfushori brazilian, Fabinho, ka folur për SNTV-në dhe ka thënë se ai me bashkëlojtarë kanë mundësinë të shkruajnë historinë, kur u pyet për sezonin aktual të “të kuqve”.

Liverpooli ka dështuar të fitojë në tri ndeshjet e fundit në Premier League dhe ka marrë dy barazime e një humbje. Kjo ka bërë që ta humb vendin e parë në renditje, dhe ka 33 pikë, tri më pak se Manchester Unitedi lider.