Sport

Reshjet e borës e pamundësojnë zhvillimin e ndeshjes Atletico - Bilbao

Reshjet e borës e pamundësojnë zhvillimin e ndeshjes Atletico - Bilbao
Foto nga qendra stërvitore e Atleticos
 

La Liga ka konfirmuar se ndeshja e pasdites të së shtunës ndërmjet Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos nuk do të luhet në stadiumin Wanda Metropolitano, shkruan “Marca”.

Bilbao e pati të pamundur të aterojë në aeroportin “Barajas” në Madrid të premten për shkak të reshjeve të mëdha të borës të shkaktuara nga stuhia “Filomena”.