Sport

Bashkimi ndal hovin e Pontes

 

Ponte Prizreni ka regjistruar humbjen e parë pas një serie prej shtatë fitoreve rresht. Ponte të enjten në palestrën “Sezai Surroi” të Prizrenit, u mposht nga rivali i qytetit, Bashkimi me rezultatin 71:66 në ndeshjen e xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Me këtë fitore, Bashkimi ngrihet në kuotën e 20 pikëve dhe mbetet në pozitën e pestë në tabelë derisa Ponte Prizreni është i dyti me 22 pikë të mbledhura.