Sport

Simeone, 500 ndeshje në krye të Atleticos

Foto: Reuters
 

Diego Pablo Simeone ishte në krye të Atletico Madridit për herë të 500-të dhe vendosi tjetër rekord me ekipin të mërkurën në mbrëmje.

Trajneri Simeone e zëvendësoi Gregorio Manzanon në vitin 2011, pasi i drejtoi skuadrat Racing Club, Catania, River Plate, Estudiantes dhe San Lorenzo.