Sport

Bashkimi ndanë rrugët me Vukçeviqin

Foto: Ilustrim
 

Basketbollisti nga Mali i Zi, Nikola Vukçeviq, më nuk është pjesë e Bashkimit, ekip që bën gara në Superligën e Kosovës në basketboll.

Klubi nga Prizreni ka njoftuar të martën për shkëputjen e kontratës me marrëveshje të dyanshme. Vukçeviq iu bashkua Bashkimit para këtij edicioni dhe luajti me një mesatare prej 14.3 pikëve dhe tre kërcimeve për ndeshje. Gjithashtu, Bashkimi ka njoftuar se vendi i lënë nga Vukçviqi tashmë është mbuluar me amerikanin K.J. Robinson që tashmë i është bashkuar ekipit.