Sport

Man. Utd mposht thellë Leedsin

Foto: Reuters
 

Manchester Unitedi e ka deklasuar Leeds Unitedin duke e mposhtur me rezultatin 6:2, për të ka kaluar në pozitën e tretë në Premier League.

Skuadra nga Manchesteri shënoi katër gola vetëm në pjesën e parë. Scott McTominay brenda dy minutash, në të dytën dhe të tretën, shënoi dy gola të shpejtë.