Sport

Upamecano drejt Premier Leagues

Upamecano drejt Premier Leagues
 

Dayot Upamecano është i vendosur që karrierën ta vazhdojë në Premier League dhe tashmë ka njoftuar drejtuesit e RB Leipzigut për vendimin e tij.

Upamecano do të mbetet tek ekipi nga Bundesliga vetëm deri në fund të këtij edicioni, kanë raportuar të mërkurën mediumet gjermane.