Sport

“Barcelona do të duhej ta shiste Messin”

“Barcelona do të duhej ta shiste Messin”
Foto: Reuters
 

Presidenti i përkohshëm i Barcelonës, Carlos Tusquets, ka deklaruar se klubi do të duhej ta shiste Leo Messin në afatin kalimtar të verës dhe të mbushte arkën.

Messi ishte lidhur ngushtë me një transferim te Manchester City në afatin kalimtar të verës, derisa zyrtarisht kishte bërë të ditur qëllimin e tij për t’u larguar nga Camp Nou, transmeton KOHA.