Sport

Giroudi realizon katër gola në fitoren e thellë të Chelseat

Giroudi realizon katër gola në fitoren e thellë të Chelseat
Foto: Reuters
 

Sulmuesi francez Oliver Giroud i ka realizuar katër gola sonte në fitoren e thellë 4:0 që Chelsea e shënoi në udhëtim ndaj Sevillas, në Grupin E të Ligës së Kampionëve.

Giroud i realizoi golat në minutat 8, 54, 74 dhe 83 (nga penalltia).