Sport

Berisha i pandalshëm në Champions, dëshmon se po shndërrohet në top-sulmues

Berisha i pandalshëm në Champions, dëshmon se po shndërrohet në top-sulmues
Foto: Reuters
 

 Pesë gola në katër ndeshjet e fundit. Një prej tyre ndaj Bayernit dhe tre prej tyre në Champions.

Mërgim Berisha po dëshmon se po shndërrohet në sulmues të nivelit evropian. Ai të martën udhëhoqi Red Bull Salzburgun drejt fitores 3:1 ndaj Lokomotivës në Moskë.