Sport

Holanda u uron mirëseardhje futbollisteve kosovare

Holanda u uron mirëseardhje futbollisteve kosovare
Foto: FFK
 

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka kryer stërvitjet e fundit para takimit me Holandën. “Dardanet” kanë arritur në Breda të shtetit holandez dhe nesër do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit në ciklin kualifikues të Kampionatit Evropian, e cila fillon në orën 18:30, njofton ffk.

Në stadiumin e këtij qyteti, në tribunat e veriut dhe jugut është vendosur mbishkrimi “Mirë se vini Kosovë”, derisa kjo pritet të jetë përballje e vështirë për Kosovën duke ditur formën dhe kapacitetin e holandezeve.