Sport

Messi ka kopjuar Maradonën me golat dhe shkathtësitë e tij, por jo me stilin e jetës

Messi ka kopjuar Maradonën me golat dhe shkathtësitë e tij, por jo me stilin e jetës
Foto: Reuters
 

Barcelonë, 30 nëntor (Reuters) – Lionel Messi është argjentinasi i vetëm që vërtet arsyeton përshkrimin Diego Maradona i ri, kështu që nuk ishte ndonjë befasi kur kapiteni i Barcelonës ia dedikoi bashkëkombësit të tij të ndjerë golin e shënuar në fitoren 4:0 në La Liga të dielën ndaj Osasunas.

Dy futbollistët ikonë të Argjentinës mund të kenë karaktere të ndryshme, por ata kanë shumë gjëra të përbashkëta, përfshirë lidhjen me Newell’s Old Boysin.