Sport

Avokati i Maradonës kërkon hetime për vonesën e ambulancës

Avokati i Maradonës kërkon hetime për vonesën e ambulancës
Foto: Reuters
 

Avokati i Diego Maradonës, Matias Morla, dëshiron një hetim për vdekjen e legjendës argjentinase të futbollit.

Maradona vdiq dje pas një sulmi në zemër, ndërsa avokati i tij Morla, e ka quajtur një “krim” vonesën e ambulancës dhe neglizhencën e personelit mjekësor.