Sport

Dortmundi e Lazio me fitore bindëse

Dortmundi e Lazio me fitore bindëse
Foto: Reuters
 

Borussia Dortmundi e Lazio kanë fituar bindshëm duke iu afruar kështu fazës nokaut të Ligës së Kampionëve.

Dortmundi triumfoi 3:0 në shtëpi ndaj Brugges. Erling Braut Haaland (18’, 60’) dhe Jadon Sancho (45+1’) realizuan për Dortmundin.