Sport

S’ka problem për Liverpoolin, fiton bindshëm ndaj Leicesterit

S’ka problem për Liverpoolin, fiton bindshëm ndaj Leicesterit
Foto: Reuters

Skuadra e Liverpoolit ka fituar bindshëm ndaj Leicester Cityt në ndeshjen e së dielës. Takimi u mbyll 3-0 për skuadrën e Jurgen Kloppit.

Liverpooli fillimisht kaloi në epërsi nga një autogol i mbrojtësit mysafir, Jonny Evans, në minutën e 21-të të ndeshjes. Më pas, Liverpooli vazhdoi me sulme ndaj portës kundërshtare dhe pak para përfundimit të pjesës së parë, shënoi golin e dytë. Sulmuesi Diogo Jota shënoi për 2-0.