1 perditesime
Sport

Spanja e deklason Gjermaninë, kualifikohet në finalet e Ligës së Kombeve

Spanja e deklason Gjermaninë, kualifikohet në finalet e Ligës së Kombeve
Foto: Reuters
22:36

Spanja e deklason Gjermaninë, kualifikohet në finalet e Ligës së Kombeve

Spanja e ka mposhtur thellë 6:0 Gjermaninë sonte në shtëpi duke e siguruar kalimin në finalet e Ligës së Kombeve.

Ferran Torres ka realizuar “hat-trick” për Spanjën (33’, 55, 71’), ndërsa nga një gol e realizuan Alvaro Morata (17’), Rodri (38’) dhe Mikel Oyarzabal (89’). Torres është bërë lojtari i parë i Spanjës që i ka realizuar tre gola kundër Gjermanisë në një ndeshje. 

Spanja ka përfunduar në pozitën e parë në Grupin 4 të Ligës A me 11 pikë, dy më tepër se Gjermania.

Spanja në ndeshjen e sotme ishte futur me disavantazh prej një pike.

Ndeshja e tjetër e këtij grupi mes Zvicrës dhe Ukrainës është anuluar shkaku i rasteve me koronavirus te Ukraina.

Image

 

 

 

 

 

 

 

21:31

Spanja po fiton thellë kundër Gjermanisë

Spanja është duke fituar thellë 3:0 pas pjesës së parë të ndeshjes kundër Gjermanisë. Ndeshja e sotme është e xhiros së fundit të Grupit 4 të Ligës A të Ligës së Kombeve.

Alvaro Morata (17’), Ferran Torres (33’) dhe Rodri (38’) i kanë realizuar golat për Spanjën.

Spanja me fitoren ndaj Gjermanisë do ta fitojë Grupin 4 dhe do të kualifikohet për në finalet e Ligës së Kampionëve. Me rezultatin aktual i ka 11 pikë, dy më tepër se Gjermania që zë vendin e dytë.