Sport

Ramosi kërkon kontratë të re te Reali

Ramosi kërkon kontratë të re te Reali
 

Real Madridi dhe Sergio Ramos janë afër që ta nënshkruajnë kontratën e re. Megjithatë, qendërmbrojtësi spanjoll ka kërkuar që të jetë edhe dy vjet pjesë e madrilenëve, ndërsa skuadra kryeqytetase është gati t’i ofrojë kapitenit vetëm edhe 12 muaj tjerë.

34-vjeçari është në vitin e fundit me kontratë me ekipin më të suksesshëm evropian, transmeton KOHA.