Sport

Presidenti i PSG-së shpallet i pafajshëm

Presidenti i PSG-së shpallet i pafajshëm

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, ka dalë i pastër në aferën e korrupsionit, pas gjykimit që e pati në Zvicër.

Al-Khelaifi, i cili është edhe kryetar i grupit mediatik BeIN, u akuzua se i ka dhënë dhurata ish-sekretarit të përgjithshëm të FIFA-s, Jerome Valcke, në mënyrë që t’i sigurojë të drejtat televizive për botërorët 2026 dhe 2030.