Sport

Shpërthimi i Dakut erdhi pas periudhave shumë të vështira tek Osijeku e Kukësi

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, po kalon momente të mira të karrierës. Në nëntë ndeshje ai ka shënuar 15 gola, shifër që nuk e ka arritur asnjë futbollist në rajon e ndoshta edhe më gjerë.

 

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, po kalon momente të mira të karrierës. Në nëntë ndeshje ai ka shënuar 15 gola, shifër që nuk e ka arritur asnjë futbollist në rajon e ndoshta edhe më gjerë.

Sulmuesi nga Gjilani ka shënuar më shumë se gjysmën e golave për skuadrën e tij, e cila në total ka realizuar 26 gola. Falë golave të Dakut dhe pjesës tjetër të ekipit, Ballkani renditet në vendin e parë me 22 pikë, pas fazës së parë të garave, me gjashtë pikë më shumë se Drita, që megjithatë, ka dy ndeshje më pak të luajtura.