Sport

Muriqi pritet të jetë titullar ndaj Brugges

Muriqi pritet të jetë titullar ndaj Brugges
 

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi pritet të jetë titullar te skuadra e Lazios që do të përballet me Club Bruggen në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka njoftuar të martën “Gazzetta dello Sport”.

Në fakt, ishte trajneri i Lazios, Simone Inzaghi që nuk e ka përjashtuar mundësinë e aktivizimit të Muriqit prej minutës së parë në këtë përbërje. Dueli mes Brugget dhe Lazios, zhvillohet nesër prej orës 21:00 dhe i takon Grupit F.