Sport

Ajdini shpejt bëhet i rëndësishëm te Kosova U-21

Ajdini shpejt bëhet i rëndësishëm te Kosova U-21

Alban Ajdini ka bërë disa lëvizja në fushë gjatë karrierës. Ka nisur të luajë si mbrojtës, pastaj si mesfushor dhe tash si sulmues. Në të gjitha pozitat ka luajtur si lojtar i krahut në klubin që iu bashkua në moshën pesëvjeçare – Servette.

“Vetëm si portier nuk kam luajtur asnjëherë”, thotë buzagaz Ajdini, që me klubin elitar të Zvicrës, më 4 qershor, nënshkroi kontratën e parë profesionale, një muaj pasi i ishte bashkuar ekipit të parë. “Edhe si sulmues i qendrës kam luajtur”.