Sport

Vrenezi shkëlqen, shënon dy gola dhe asiston në fitore

 

Futbollisti kosovar, Albion Vrenezi ka shkëlqyer të premten në ndeshjen e Bundesliga 2 të Gjermanisë, ligë që vlerësohet shumë lartë për cilësinë që ka.

Vrenezi 27-vjeçar, shënoi dy gola dhe asistoi një tjetër në fitoren 3:0 të Jahn Regensburg ndaj Eintracht Braunschweigut.