Sport

“Marca” e “AS” shkruajnë për përzgjedhësin e Kosovës

 

Mediumet e njohura spanjolle “AS” dhe “Marca” kanë shkruar për përzgjedhësin e përkohshëm të Kosovës në hendboll, Javier Cabanas.

Cabanas është edhe trajner i skuadrës Besa Famgas. Me pejanët ai e fitoi ligën dhe Kupën e Kosovës. “Kosova merr si selektor spanjollin Cabanas, ani pse Spanja nuk e njeh atë vend”, ka qenë titulli i gazetës “AS”.