Sport

Spanjolli Cabanas drejton Kosovën në ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë

Spanjolli Cabanas drejton Kosovën në ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë

Trajneri i suksesshëm spanjoll, Javier Cabanas, do ta drejtojë Përfaqësuesen e Kosovës në hendboll (meshkujt) në dy ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për “Euro 2022”, ka njoftuar të mërkurën Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK).

Kosova më 4 nëntor luan ndaj Malit të Zi në Podgoricë, kurse më 8 nëntor e pret Suedinë në Prishtinë.